Ir directamente a la información del producto
1 de 3

Aren Barcelona Grow

ATA CalMag 1L Atami

ATA CalMag 1L Atami

Precio habitual €10,91
Precio habitual €13,31 Precio de oferta €10,91
Oferta Agotado
Impuesto incluido.

Një aditiv profesional dhe me veprim të shpejtë, i aplikueshëm për të gjitha llojet e nënshtresave. ATA Calmag është një koktej me lëndë ushqyese që siguron kalciumin dhe magnezin shtesë që u nevojiten bimëve tuaja.

Këto elemente dytësore ushqyese janë thelbësore për rritjen optimale, pasi ato luajnë një rol themelor në formimin e mureve qelizore dhe thithjen e energjisë së dritës. ATA Calmag është ideal kur përdoret për rritje me ujë të butë ose ujë të demineralizuar. Është gjithashtu një shtesë e shkëlqyer për regjimin tuaj të rregullt të plehrave.

VEÇANTË I PËRSHTATSHËM PËR
Lloje të ndryshme perimesh, frutash dhe barishte si domate, kungull i njomë, speca, luleshtrydhe, lakra etj. Doza e kërkuar mund të matet për të plotësuar nevojat e çdo bime ose kulture.

PËRDORIMI
Përdorni ATA Calmag për të pasuruar ujin e varfër në kalcium dhe magnez ose si një plotësues i solucionit tuaj të zakonshëm të plehrave. Përdorni ujë në temperaturën e dhomës (21°C) për rezultate optimale.

DOZA
0,1 – 1 ml për litër ujë.

N 6 W/W

Ver todos los detalles