Ir directamente a la información del producto
1 de 5

Aren Barcelona Grow

Pro Grow 11.36 kg Athena

Pro Grow 11.36 kg Athena

Precio habitual €165,50
Precio habitual Precio de oferta €165,50
Oferta Agotado
Impuesto incluido.

Faza e rritjes vegjetative kërkon ushqim të plotë për të krijuar rrënjë të forta dhe gjeth të harlisur. Athena Pro Grow është një përzierje e ekuilibruar e plehrave të tretshëm e formuluar për kultivuesit komercialë për të përmirësuar ujitjen. Përdoreni me Athena Pro Core për një recetë të plotë dhe të ekuilibruar.
NPK e balancuar dhe mikroelementet thelbësore (kur përdoren me Pro Core)
Pleh i thatë plotësisht i tretshëm, pa grimca ose sedimente
Punon me çdo sistem dozimi: Dosatron, Netaflex, Rhythm
Përzihet plotësisht në temperaturën e dhomës
Përmbajtja e ulët e metaleve të rënda

Ideal për përzierjen e rezervuarëve të magazinimit dhe i pajtueshëm me të gjitha sistemet e dozimit. Kjo përzierje e madhe e grurit është 100% e tretshme dhe nuk do të bllokojë sistemet e ujitjes ose të lërë sedimente në depozita.

Ne këshillojmë që të mos përzieni Pro Line në sasi të vogla direkt në rezervuar. Idealja është që të holloni përmbajtjen e çantës në një shishe të veçantë dhe më pas ta përdorni atë lëng për ta përzier në rezervuarët e ujit.

Hapat e përgatitjes së lëndëve ushqyese për një koncentrat cilësor:
Merrni një enë matës që ka shenja të sakta gallon.
Mbushni gjysmën e rezervuarit të supës me ujë.
Ngadalë derdhni kokrrizat në ujë duke i trazuar, më pas përzieni mirë që të treten.
Shtoni më shumë ujë derisa të arrini saktësisht shenjën 12.5 gallon.
Përziejini fuqishëm derisa të treten të gjitha kokrrizat.

Duke përdorur tavolinën e rekomanduar prej 2 lb për gallon, përcaktoni ml për gallon për të arritur EC-në tuaj të dëshiruar.

Përbërësit
Fosfat kaliumi, nitrat kaliumi, sulfat kaliumi, sulfat magnezi, hekur DTPA

Ver todos los detalles